Oyuncu Nedir?

Oh ünlü bir oyuncu olmanın ihtişamı!

Neredeyse her gün aktörleri görüyor ve duyuyoruz – film, televizyon, radyo veya tiyatro yapımlarında çeşitli karakterleri canlandırıyoruz. Çoğu insan aktörleri düşündüğünde aklına büyük Hollywood yıldızları gelir. Bu, elbette, oyunculuk alanında kariyer peşinde olan herkesin nihai hayalidir.

Ancak bu tür bir başarıya ulaşmak oldukça zordur. Oyuncuların çoğu, genellikle reklamlarda veya televizyon şovlarında veya filmlerde figüran olarak başlayan daha küçük yapımlarda oynarlar.

Oyuncu ne yapar?

Sözde küçük bölümlerden başarılı bir kariyer yapan ve hiçbir zaman başrol oynamayan birçok oyuncu var. Bu da hala çok tatmin edici bir kariyer olabilir. Kariyerlerinde çok erken bir zamanda büyük başarı elde eden diğerleri, ev isimleri olur ve birçok önemli rol alırlar. Oyuncuların çoğu, bu iki uç nokta arasında bir yerde bir kariyere sahip olacak.

Bir oyuncunun işi, oynadığı karakteri tam anlamıyla temsil etmek ve izleyicilerini, onları meşgul ederek ve onları hikayenin içine çekerek karakterin gerçek olduğuna ikna etmektir. Başarılı bir prodüksiyon oluşturmak için tüm roller bir araya geldiğinden, bu büyük roller ve daha küçük parçalar için geçerlidir.

Karaktere girmenin birçok yolu vardır. Ve oyuncular genellikle oynadıkları karakterlerin işlerini, hobilerini veya etkinliklerini araştırırlar. Böylece kendilerini bu zihin çerçevesine yerleştirebilirler. Fiziksel görünüm de bir karakter yaratmada önemli olabilir ve oyuncular genellikle oynadıkları karakteri fiziksel olarak yaratmak için saçlarını değiştirir veya kaybederler veya kilo alırlar.

Eğer bölüm herhangi bir duygusal drama gerektiriyorsa (örneğin, bir ölümle başa çıkmak), bir oyuncu, ilgili duyguları gerçekçi bir şekilde anlamak ve aktarmak için genellikle hikayenin anlattıklarını deneyimlemiş insanları araştırır.