Cast Ajans

Cast Ajans Nedir?

Daha doğru bir şekilde yetenek temsilcisi olarak bilinen cast ajansı, sahnede, televizyonda veya filmlerde çalışmak için potansiyel adayları belirlemeye çalışan bir eğlence endüstrisi profesyonelidir. “Cast Ajans” terimi genellikle eğlence endüstrisinde kullanılmaz; bir yetenek temsilcisi, oyuncuları temsil ederken, bir kast direktörü bir projedeki oyuncuların kadrosuna yardımcı olur. Temsilci, bağımsız bir temsilci olarak görev yapabilir veya bir yetenek ajansı için çalışabilir. Bu temsilciler, aynı zamanda, çeşitli müşterilere giyim hatları veya reklam kampanyaları için modelleri bulma. Ve işe alma konusunda yardımcı olan model aracılar olarak da işlev görebilir.

Daha çok yetenek temsilcisi olarak bilinen bir oyuncu ajansı, oyuncuların filmlerde ve diğer eğlencelerde rol bulmasına yardımcı olur.
Oyuncu seçimi ajansı genellikle döküm yönetmenleriyle yakın çalışır. Oyuncu seçimi çağrısı olarak bilinen şeyi başlatanlar bu yönetmenlerdir. Bir döküm çağrısı, prodüksiyondaki roller için şovmenleri seçmeye başlamak üzere olan. Yeni bir üretim aracının duyurusudur. Bir temsilci, bu seçmeler için çağrı bildirimini aldığında, yeni prodüksiyon için haklı olan sanatçıları aramaya başlayacak ve bu sanatçılar için bir seçmeyi güvence altına almaya çalışacaktır.

Bir cast ajansı, yetenekli oyuncuları tespit etmek ve onları mükemmel rollere yerleştirmekten sorumludur.
Oyuncu ajansının yetenek avcısından farklı olduğuna dikkat etmek önemlidir . Yetenek avcıları normalde üretim şirketleri için çalışır. Aksine, temsilcinin çok çeşitli performans gösteren müşterileri temsil eden yetenek ajanslarıyla bağlantılı olma olasılığı daha yüksektir.

Cast Ajans

Cast Ajans

Cast Ajans, bir prodüksiyon için potansiyel yetenekleri belirlerken ve icracıların döküm çağrısına katılmasını ayarlarken, ajans çok nadiren icracılara döküm çağrılarına eşlik eder. Bunun yerine, oyuncu, yapım yönetmeni ve yapımcı ile ikinci bir seçmeler için gerçek söz veren. Oyuncuları geri çağıran bir oyuncu yönetmeniyle giriş seviyesi bir seçmeye gider. Böylelikle, döküm ajanı, oyuncunun önünü açmaya yardımcı olur, ancak eğlence özelliğini üreten ekibin ilgisini ve desteğini güvence altına almak ve proje için işe alınmak, oyuncunun sorumluluğundadır.

Temsilciler temsil ettikleri yetenekleri döküm çağrılarına gönderir.
Çeşitli eğlence temsilcilerinin rolleri eskiden iyi tanımlanmış olsa da, müşterileri ve oyuncuları, şarkıcıları ve diğer oyuncuları temsil etmeyi seçebilecek genel yetenek temsilcilerine sadece temsilci olarak atıfta bulunmayı seçebilecek genel yetenek temsilcileri için seçme çağrıları almaya odaklanan temsilciler için alışılmadık bir durum değildir. . Her durumda, temsilci normal olarak temsilcinin icracı ve prodüksiyon şirketini bir araya getirme çabalarının bir sonucu olarak teminat altına alınan her türlü icra edilen görev için bir komisyon alır .